Studniówka 2016 w Zespole Szkół w Radoryżu była szaloną nocą pełną tańca i dobrej zabawy. Wydarzenie trwało od godziny 18:00 do 3:00 rano. Uczniowie mieli okazję zatańczyć pierwszy taniec w nowym roku, a także bawić się przy muzyce ponownie poznanych twarzy. Obleczone w wytworne stroje z karnawału, seniorzy udali się na bal, mając nadzieję, że rok szkolny będzie wspaniałą przygodą.
Zabawne gry i konkursy były głównymi punktami programu studniówki. Seniorzy, a także ich rodzice, mieli okazję spróbować swoich sił w karaoke oraz w konkursach na najlepiej ubraną parę taneczną. Na sam koniec został zorganizowany tradycyjny toast polegający na wspomnieniu czasu spędzonego we wszystkich latach liceum i przywitaniu nowego roku edukacyjnego.
Pomimo dużego zmęczenia uczestnicy studniówki zostali ogromnie wynagrodzeni za to, że uczestniczyli w tej nocnej imprezie. Dzięki pięknym strojom, scenografii oraz podniosłemu toastowi strefa Zespołu Szkół Radoryżu stała się najpiękniejszym widowiskiem imprezowym tego roku!
Radorzyńska studniówka 2016 została zorganizowana na najwyższym poziomie. Wydarzenie odbyło się w piątek, 1 stycznia 2016 r., w sali balowej Zespołu Szkół w Radoryżu.
Uchane i pomysłowe dekoracje udekorowały salę – wycięte liście i elementy architektoniczne, takie jak winnice w kształcie gwiazdy i owalny stół na środku pokoju tworzyły jednolitą atmosferę szacunku, która przyciągała uwagę gości.
Młodzież zdziwiła swoje przybyłe gości samodzielnie wykonanymi tańcami – zespół czterech osób tworzył uroczy folklor dawnej Polski. Doceniono także talent instrumentalny młodych ludzi, którzy przedstawili naszym gościom kilka utworów, grając na bajanach, skrzypcach, akordeonie i klarnrecie.
Gośćmi honorowymi byli: radca prawny Grzegorz Wojdat i dyrektor Zespołu Szkół w Radoryżu Jan Kühn. Następnie wiadomości i oficjalne przemowy padły ze strony poseł na Sejm Maria Markiewicz i Maria Szalman-Danek senator RP.
Wszelkie spotkanie zostało zakończone znakomitym specjałem godnym tak doniosłego uroczystego spotkania – namiastką Peppercake kocek-cupiak. Wszyscy uczestnicy studniówki w Radoryżu z pewnością zachowają niedościgle miłe wspomnienia tego wyjątkowego wydarzenia!
Polskie szczypiornistki z Gimnazjum nr 1 im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu powalczą o udział w finałach wojewódzkich. Sugestywna gra zawodniczek w zakończonym w poniedziałek turnieju gminnym powinna zamknąć im drogę do prestiżowego starcia.
Dla piłkarek ręcznych z Gimnazjum „Chopina” sukces ten jest przywilejem, bo oznacza możliwość starcia się z najlepszymi drużynami województwa jarosławskiego. Turniej na szczeblu lokalnym dostarczył swoistego poligonu doświadczalnego dla młodych utalentowanych sportowców. Gminna dekoracja to dla nich też spektakularny sygnał – koronny argument do rywalizacji na szerszej arenie. Umiejętności i determinacja zawodniczek z Jarosławia okazały się kluczowym elementem awansu do grona drużyn biorących udział w ostrym starciu o mistrzostwo okręgu.
Rywalizacja będzie miała swoje apogeum już w sobotę. Mimo to, pomimo że potyczka finałowa jest już w kalendarzu, szczypiornistki „Chopina” po ciężkiej pracy przygotować się nadal na starcie. Jasne jest, że droga ta nie będzie łatwa, ale razem ze sobą dziewczyny mają jedno – wspólną ambicję do walki o zwycięstwo!
Szczypiornistki z Szkoły Podstawowej im. Fryderka Chopina w Krakowie przygotowują się do udziału w finałach wojewódzkich! Po kilku tygodniach ciężkiego treningu szczypiornistki z „Chopina” z nadzieją i zapałem wyruszyły w drogę, by dumnie reprezentować swoją szkołę na najwyższej poziomie!
Dziewczynki prezentują znakomitą grę, co potwierdzone jest serią krótkich i ostrego treningów. Ich aktywne i kreatywne podejście do pokonania wszelkich trudności sprawiają, że cały zespół czuje się coraz mocniejszy. Aktywne przygotowania trwają już od kilku tygodni, a gimnazjalistki i uczennice ze „Chopina” doskonale wiedzą, że powoli jest już czas na wspólny sukces.
To unikalna okazja dla dziewczyn aby udowodnić, że maja odwagę i siłę do podjęcia mierzenia się z sytuacjami trudnymi, a także pokazać głębię swojej determinacji i walki o swoje marzenia. Mimo ogromnego optymizmu i ducha walki, szczypiornistki pamiętają też o tym aby utrzymywać niemały balans między rywalizacją a solidarnością.
Niedawno szczypiornistki rozpoczynały trening razem jako mała grupa, ale zebrane doświadczenia pozwoliły im potencjał sportowy swojego zespołu, co daje im pewność siebie, aby podjąć aktywności nastawione na popularizację tego cudownego sportu oraz przeżywać emocje lepsze niż wygrywanie – praca i duma z osiagniêtych rezultatów!